مهمانان ناخوانده روی دیوار های خانه که سلامت شما را نشانه می فرایند

به گزارش وبلاگ مهرنگ، یک متخصص حوزه قارچ شناسی می گوید که کپک روی دیوار های خانه می تواند بیماری های مختلفی را برای ساکنان ایجاد کند.

مهمانان ناخوانده روی دیوار های خانه که سلامت شما را نشانه می فرایند

به گزارش وبلاگ مهرنگ به نقل از وبلاگ مهرنگ، ماکسیم دیاکوف، متخصص گروه قارچ شناسی دانشکده زیست شناسی دانشگاه دولتی مسکو تأکید کرد که لکه های کپک فقط یک نقص خارجی نیستند بلکه به وسیله تجمع انواع مختلف قارچ های میکروسکوپی ایجاد می شوند.

دیاکوف هشدار داد که بعضی از این قارچ ها بیماری زا هستند، به این معنی که می توانند در بافت های انسان تکثیر شده و منجر به بیماری های جدی مرتبط با قارچ ها و آلرژی ها شوند.

این متخصص گفت: فردی با بدن سالم در صورت کم بودن غلظت این عوامل بیماری زا در برابر اثرات قارچ مقاومت می نماید، اما اگر فردی از بیماری های مزمن رنج ببرد یا تحت عمل جراحی قرار گرفته باشد، در معرض خطر است. کپک به خصوص برای افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند خطرناک محسوب می گردد؛ بنابراین، در صورت نقص ایمنی، میکوز ممکن است منجر به مرگ گردد.

او شرح داد: فردی که مجبور به مصرف آنتی بیوتیک گردد، مستعد ابتلا به عفونت قارچی است.

دیاکوف اضافه نمود: باکتری های موجود در پوست و غشا های مخاطی اولین خط دفاعی بدن در برابر عفونت های خارجی هستند. وقتی آن ها را با آنتی بیوتیک از بین ببریم، قارچ های بیماری زا به راحتی در آنجا مستقر می شوند.

او تأکید کرد که ساکنان آپارتمان هایی که لکه های تیره کپک روی دیوار ها دارند در معرض خطر آلرژی هستند، زیرا میکروب های آزاد شده توسط کپک باعث آلرژی می گردد. مواد شوینده فقط به از بین بردن موقت قارچ های موجود در دیوار ها یاری می نماید.

منبع: جام جم آنلاین

به "مهمانان ناخوانده روی دیوار های خانه که سلامت شما را نشانه می فرایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمانان ناخوانده روی دیوار های خانه که سلامت شما را نشانه می فرایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید