اخبار سیاسی

برادرزاده ترامپ: اگر او (ترامپ) از مرگ آمریکایی ها سود ببرد، آن را تسهیل می کند!

مری ترامپ با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات 2020 از مردم آمریکا خواست با دقت رای بدهند زیرا دونالد ترامپ عموی وی برای حفظ منافع خود به هر کاری دست می زند و در صورت انتخاب مجدد وی شرایط بدتر خواهد شد.

8 آبان 1399

دانمارک به دنبال بازگشایی سفارت در بغداد

یپ کوفود وزیر امور خارجه دانمارک در بیانیه ای اعلام کرد که کشورش بمنظور کمک به مبارزه با گروه تروریستی داعش قصد بازگشایی سفارت در بغداد پایتخت عراق را دارد.

3 آبان 1399

ترامپ، آبه را عظیم ترین نخست وزیر تاریخ ژاپن توصیف کرد

یک سخنگوی دولت ژاپن امروز (دوشنبه) اعلام نمود، شینزو آبه به رئیس جمهوری آمریکا گفت که تقویت ائتلاف دو کشور حتی پس از خروج او پای بر جا خواهد ماند.

2 آبان 1399

خبر خوش برای بازنشستگان تامین اجتماعی؛ بررسی افزایش 20 درصدی حقوق کلید خورد

خبرنگاران- عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از بررسی پیشنهاد افزایش 20 درصدی حقوق بازنشستگان در این کمیسیون خبر داد.

28 مهر 1399

آمار های ضد ونقیض دولت

معاون اسبق رئیس جمهور تاکید نمود: اعلام آمار های مالی از سوی دولت ضمن ایجاد بی اعتمادی عمومی هرگز با واقعیت های بیرونی همخوانی ندارد و مردمی را که تحت فشار مالی قرار دارند را نسبت به بهبود شرایط نا امیدتر می سازد.

28 مهر 1399

زیر بار طرح های تحمیلی درباره مدیترانه شرقی نمی رویم

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز شنبه در استانبول در سخنانی در مورد تحولات مدیترانه شرقی اظهار داشت: ترکیه نقشه ها و طرح های گستاخانه ای که به آن تحمیل می نمایند را پاره می نماید و لذا آنها خواهند فهمید که کشور...

27 مهر 1399

گاردین: بر خلاف ادعا های ترامپ غالب اعتراضات آمریکا مسالمت آمیز است

گزارش جدید بر اساس داده های جمع آوری شده از اعتراضات علیه نژادپرستی و همچنین خشونت پلیس در آمریکا، نشان می دهد قریب به اتفاق این اعتراضات مسالمت آمیز بوده، اما با اقدامات سرکوبگرایانه نیرو های دولتی روبرو شده است.

27 مهر 1399

بارزانی بین ترکیه و پ ک ک میانجی گری کرد

علی الفیلی از اعضای حزب دموکرات کردستان عراق گفت، سفر نچیروان بارزانی، به ترکیه با هدف آنالیز مسائل مالی، امنیتی و بهداشتی بوده و رئیس اقلیم کردستان عراق در این سفر پیامی هم برای اردوغان داشته که موضوع آن بازگشت به میز مذاکره با حزب کارگردان کردستان...

27 مهر 1399

گداری: استقبال از لیگ اهداف پروازی عالی بود، دوست داریم تکلیف لیگ تفنگ و تپانچه نیز مشخص شود

دبیر اجرایی سازمان لیگ تیراندازی گفت: بعد از وقفه 8 ساله استقبال از لیگ اهداف پروازی عالی بود، ما پیش بینی حضور بین 5 تا 6 تیم را داشتیم ولی الان بیشتر از حد انتظار از لیگ استقبال شد.

27 مهر 1399

غرب برای پوتین پاپوش جدیدی دوخت

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، کشورهای اروپایی موضوع مسمومیت آلکسی ناوالنی از منتقدین دولت روسیه را به دستاویزی جدید برای اتهام زنی علیه دولت مسکو تبدیل نموده اند.

27 مهر 1399

تظاهرات علیه محدودیت های کرونایی منجر به بازداشت صدها نفر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، در اعتراض به قوانین و محدودیت های کگرونایی حدود 38 هزار نفر در شهر برلین دست به تظاهرات زدند که این اقدام با واکنش پلیس آلمان روبرو شد.

27 مهر 1399

تاکید مجدد مقامات دولتی انگلیس به از سرگیری فصل جاری لیگ برتر جزیره

بار دیگر ماجرای آغاز مجدد فصل جاری لیگ برتر انگلیس جدی شد.

22 تیر 1399

وزیر ورزش رفاقتی برای استقلال و پرسپولیس مدیر انتخاب می کند

درحال حاضر تصمیم گیرنده مدیران استقلال نیستند و سلطانی فر است. ای کاش یک مدیر توانمند را انتخاب کند و اختیار دهد آن مدیر کار را پیش ببرد. متاسفانه شرایط به گونه ای است که برای استقلال و پرسپولیس مدیران رفاقتی انتخاب می شوند.

20 تیر 1399

دولت سعودی با یک مقاومت داخلی در ارتباط با پروژه نئوم روبرو است

یک مقاومت داخلی در عربستان در مواجهه با پروژه نئوم در حال شکل گیری است و این در شرایطی است که اوضاع مالی ریاض با کاهش قیمت نفت و شیوع کرونا بسیار وخیم گزارش می گردد.

15 تیر 1399

اشرف غنی و عبدالله در آستانه توافق ، چانه زنی بر سر 3 وزارتخانه

منابع اعلام کردند که اشرف غنی و عبدالله در آستانه توافق سیاسی قرار دارند و دو طرف درباره کرسی های وزارت امور خارجه، دارایی و دادستانی کل چانه زنی می کنند.

14 تیر 1399

هشدار وزارت بهداشت: کرونا دو سه بار دیگر طغیان خواهد نمود، افزایش بیماری کرونا در استان های پرتردد

ایرج حریرچی روز شنبه در نشست خبری ویدیو کنفرانس که از وزارت بهداشت برگزار گردید، اضافه نمود: این دستاورد نتیجه اقدامات مناسب دولت و مردم است. در این شرایط که بازگشایی ها و کاهش فاصله گذاری اجتماعی به صورت هوشمند و تدریجی انجام می گردد، هرگونه غفلتی می...

9 تیر 1399

مسئولان عراقی به رهنمونهای مرجعیت دینی توجه نمایند

به گزارش خبرنگاران به نقل از المعلومه، حسن شاکر الکعبی رئیس فراکسیون پارلمانی بدر تاکید نمود که مرجعیت در رهنمونهای خود نکات مهمی را مطرح نموده که ضرورت ارائه جدول زمان بندی خروج نظامیان خارجی از عراق از جمله این نکات است.

5 تیر 1399

آسان پرداخت هم به پویش ایران همدل پیوست

آسان پرداخت گفت که پس از دعوت وزیر ارتباطات و علیرضا بیرانوند به پویش ایران همدل به این پویش پیوسته است.

3 تیر 1399

تغییر جهت ورزش ایران از صداوسیما، خصوصی سازی به ضرر تلویزیون؟

هرچند قوانین هم منجر به پرداخت حق پخش تلویزیونی رقابت های ورزشی از سوی صدا و سیما نشده، اما به نظر می رسد در نهایت این خصوصی سازی باشگاه های ورزشی خواهد بود که یقه این سازمان را خواهد گرفت.

28 خرداد 1399

چین از سیاسی کردن کووید 19 انتقاد کرد

نماینده دائم چین در سازمان ملل متحد در واکنش به تصمیم رژیم آمریکا در قطع بودجه سازمان جهانی بهداشت، گفت: پکن با سیاسی کردن کووید-19 و تضعیف این سازمان مخالف است.

23 خرداد 1399
تعداد: (149)